Tekla Global BIM Awards 2016

teklaTekla Global BIM Awards jest corocznym wydarzeniem promującym program Tekla Structures oraz projektowanie w technologii BIM. W konkursie utworzono specjalną sekcję dla studentów, w której drużyny z różnych stron świata mogą rywalizować o tytuł najlepszego projektu studenckiego utworzonego w programie Tekla Structures.

Zasady konkursu są proste: za pomocą programu Tekla Campus należy stworzyć model dowolnej konstrukcji budowlanej i przesłać ją do organizatorów, gdzie zostanie ona oceniona pod kątem złożoności, stopnia dokładności modelowania, pomysłu oraz ilości zastosowanych rozwiązań. Drużyna musi składać się co najwyżej z 5 osób będących studentami w czasie trwania konkursu.

Nagrodami w konkursie, oprócz oprawionego dyplomu dla drużyny, są odrębne certyfikaty dla każdego członka drużyny, publikacje w międzynarodowych czasopismach branżowych, publikacja w folderze Tekla Global BIM Awards wydawanym po zakończeniu konkursu oraz wywiad przeprowadzany przez organizatora. Uczelnia uczestników wygranego projektu, oprócz wspomnienia jej we wszystkich publikacjach, otrzyma dwuletnią licencję wersji edukacyjnej programu Tekla Structures.

O programie:

Tekla Structures jest światowym liderem na rynku oprogramowania BIM. Program został stworzony z myślą o projektantach konstrukcji stalowych, żelbetowych oraz zespolonych. Obejmuje on szczegółowo cały proces tworzenia od projektu koncepcyjnego do wytwarzania elementów i zarządzania budową. Tekla Structures to narzędzie pozwalające na łatwe i precyzyjne tworzenie modelu konstrukcji 3D, który zawiera wszystkie geometryczne i konstrukcyjne informacje na temat projektowanej budowli, oraz generwowanie rysunków 2D wraz z niezbędną dokumentacją.

Więcej o programie na stronie www.tekla.com lub na stronie jedynego w Polsce oficjalnego partnera www.construsoft.pl.

Na naszej stronie internetowej w zakładce /inne/Architektura można znaleźć konkursy o podobnej tematyce.

 

Poprzednie edycje konkursu:

Tekla Global BIM Awards 2015

Tekla Global BIM Awards 2014

Tekla Global BIM Awards 2013

Tekla Global BIM Awards 2012

 

Bądź z nami na bieżąco i polub nas na facebook’u SKN PKS